Darbo keitimas ir naujo paieška – vienas didžiausių iššūkių žmogaus gyvenime. Tam, kad šis pokytis atneštų kuo geresnius rezultatus, jam derėtų atsakingai pasiruošti. Šiuolaikinėje rinkoje tampa įprasta ieškant darbo konsultuotis su šios srities specialistais. Nors kai kurie žmonės mano, kad ieškant darbo verčiau kreiptis tiesiai į potencialų darbdavį, iš tiesų personalo paieškos ir atrankos įmonės tarpininkavimas turi daug svarių privalumų.

Personalo atrankas vykdančios įmonės yra tarpininkės tarp darbo ieškančių žmonių ir darbdavių, kurie ieško darbuotojų. Tiek darbdaviams, tiek žmonėms, kurie yra atviri naujo darbo pasiūlymams, jos padeda greičiau pasiekti savo tikslų. Tačiau greitesnis paieškos rezultatas – toli gražu ne vienintelė iš personalo paieškos ir atrankos įmonių gaunama nauda.

Darbo paieškos įpročiai turi keistis kartu su darbo rinka

Ieškant naujo darbo reikia turėti omenyje, kad darbo rinka kinta, ir tai, kas darbo paieškose buvo veiksminga anksčiau, nebūtinai bus veiksminga ir dabar, savo straipsnyje rašo „Reuters“ verslo žurnalistas Chrisas Tayloras. Taigi, jeigu anksčiau buvo įprasta rinktis galimą darbą peržiūrint darbo skelbimų sąrašus, tai dabar yra svarbiau sudaryti galimybes potencialiems darbdaviams patiems jus susirasti. Ch. Tayloro teigimu, vis dažiau darbdaviai yra linkę ne reklamuoti laisvą darbo vietą, o patys rinktis, kuriems kandidatams ją pasiūlyti. Dėl to ypač svarbu turėti tinkamai paruoštus savo „LinkedIn“ ir kitų socialinių tinklų profilius, kad jie būtų lengvai randami.

Šia prasme mes, personalo paieškos ir atrankos įmonė „Emplonet“, galime pasiūlyti tris naudas. Pirma, mūsų specialistai gali padėti profesionaliai susitvarkyti savo socialinių tinklų paskyras, pakonsultuoti dėl profesinio įvaizdžio valdymo socialinėje erdvėje. Šiuo metu tai tampa vis svarbiau. Verslo naujienų portalas „Fortune“ rašo, jog žmonės, kurių gyvenimo aprašyme yra nuoroda į gerai paruoštą „LinkedIn“ profilį, turi 71 proc. didesnę tikimybę būti pakviesti į darbo pokalbį nei tie, kurie tokio profilio visai neturi.

Antra, jeigu dalyvaujate atrankoje, kurią vykdome mes, informacija apie jus, jūsų patirtį, įgūdžius ir lūkesčius lieka mūsų duomenų bazėje, net jeigu šioje atrankoje buvo pasirinktas kitas kandidatas. Atsiradus šiuos lūkesčius atitinkančiam ar panašiam pasiūlymui, susisiekiame jį aptarti. Taigi bendraujant su mumis galima sulaukti daugiau tikslingų pasiūlymų aktyviai neieškant darbo ir pačiam nekandidatuojant. Teigiamu atveju potencialiam darbdaviui pristatome kandidatūrą su rekomendacijomis. Taigi, įmonė būna supažindinta su jūsų patirtimi, savybėmis ir kompetencijomis, kurios leis kurti vertę konkrečioje pozicijoje. Tad nebereikia savęs pristatinėti „nuo nulio“. Be to, kai kurie darbdaviai darbo pasiūlymus skelbia tik savo svetainėse, kai kurie jų neskelbia išvis – vykdo slaptą galvų medžioklę.

Ir trečia, mūsų specialistai nuolat seka rinkos tendencijų pokyčius, dėl to geriausiai žino ir gali patarti, kas ieškant darbo ir prisistatant darbdaviui šiuo metu būtų efektyviausia, o ko geriau vengti.

Pokyčiai – ir organizacinėje kultūroje

Gana ryškūs pokyčiai pastaraisiais metais darbo rinkoje yra įvykę ir įmonių organizacinės kultūros prasme – itin svarbus tapo naujų darbuotojų vertybinio suderinamumo su darboviete ir likusiu personalu aspektas.

Žmogiškųjų išteklių specialistė, autorė Riia O’Donnell savo straipsnyje svetainėje Hospitalrecruiting.com teigia, kad anksčiau beveik nebūdavo skiriama dėmesio tam, ar naujas darbuotojas pritaps prie įmonės vidinio klimato. O dabar šios vadinamosios kandidatų minkštosios kompetencijos yra vienos svarbiausių renkantis būsimą darbuotoją. Pasak R. O’Donell, profesionalūs atrankų specialistai žino, kad minkštosios kompetencijos yra tiek pat reikšmingos sėkmingam darbui, kaip ir darbo patirtis.

Šias kompetencijas, naudodami naujausius personalo atrankų metodus, įvertina mūsų specialistai. Pravedę individualizuotus, pusiau struktūruoto interviu metodu paremtus pokalbius ir įvertinę kandidato psichologinių testų rezultatus, personalo atrankos specialistai gali pasakyti, ar jis turi lyderiui reikiamų savybių, ar turi stiprius komunikacinius įgūdžius, geriau dirba komandoje ar savarankiškai ir pan. Jie padeda ir pačiam darbo ieškančiam žmogui geriau įvertinti savo galimybes bei profesinius poreikius, taigi ir tikslingiau pasirinkti būsimą darbovietę. Be to, esame gerai įsigilinę į savo klientų – darbdavių poreikius bei vertybes, tad darbo ieškančiam žmogui galime pasiūlyti geriausiai jo lūkesčius atitinkančius darbo pasiūlymus. O tinkamoje darbovietėje pilnai atskleisdamas savo įgūdžius ir asmenines savybes žmogus jaučia pasitenkinimą darbu ir kuria didžiausią vertę ir sau, ir darbovietei.

Net jeigu darbdavio įmonė turi savo žmogiškųjų išteklių skyrių, jis paprastai turi valdyti daug daugiau išteklių ir procesų, tad neretai pasirenkama bendradarbiauti su išoriniais personalo paieškos ir atrankos partneriais. Tai naudinga tiek darbdaviams, tiek ir kandidatams, nes mes specializuojamės šioje srityje ir turime sukaupę reikalingas žinias bei patirtį. Ir darbdaviui, ir darbo ieškančiam žmogui galime patarti, ką daryti, kad darbuotojo ar darbo paieška vyktų sklandžiau ir greičiau.

Sutaupytas laikas ir mažiau streso

Taigi, bendradarbiavimas su personalo paieškos ir atrankos įmone sutaupo daug darbo ieškančiojo laiko. Ne tik dėl to, kad nebereikia pačiam naršyti daugybės darbo skelbimų. Mūsų specialistai pristatys jus savo klientui – darbdaviui ir paaiškins, kodėl esate tinkamas kandidatas. Kai teks kalbėtis su galimu darbdaviu, jis jau žinos apie jus daugelį reikiamų dalykų. Jeigu turite tikslą ne tiesiog pasikalbėti su kuo daugiau darbdavių, o sudalyvauti tik perspektyviuose susitikimuose, bendradarbiavimas su personalo atrankas vykdančia įmone šiuo atžvilgiu tai užtikrina.

Mūsų specialistai taip pat padeda pasiruošti pokalbiui su potencialiu darbdaviu, suteikdami visą reikiamą, tikslią informaciją apie darbovietę, jos kultūrą, darbo pobūdį, atsakomybių ribas, lūkesčius naujam kolegai. Tai padeda per pokalbį pasirodyti užtikrinčiau, profesionaliau, tikslingai ir argumentuotai pristatyti darbo patirtį ir savo motyvaciją, sumažina pirmojo susitikimo keliamą stresą. Apskritai personalo paieškos ir atrankos įmonės paslaugos sumažina streso lygį keičiant darbą arba grįžtant į darbo rinką po ilgesnės pertraukos.

Ir galiausiai, mūsų paslauga darbo ieškantiems žmonėms yra nemokama. Mokamos gali būti tik papildomos paslaugos – karjeros, gyvenimo aprašymo ar kitos profesinės konsultacijos.