Specialistų atranka

Gerai įvykdyta specialisto atranka – ypač svarbi verslo procesų dalis, nuo kurios gali priklausyti įmonės sėkmė, jos įvaizdis, bendri rezultatai. Mūsų komanda padės Jums pasirinkti tinkamą specialistą: įvertins jo įgūdžius, patirtį, žinias tam, kad galėtumėte būti užtikrinti, jog jis gebės veiksmingai ir efektyviai atlikti paskirtas užduotis. Atrankos metu suteiksime visą reikiamą informaciją apie jos eigą ir pasidalysime įžvalgomis apie rinką bei Kandidatus.


Specialistų atrankos proceso eiga

Specialistų atranka susideda iš kelių etapų, kuriais siekiama atrinkti ir įdarbinti geriausią Kandidatą į tam tikrą poziciją. Priklausomai nuo darbo pobūdžio, įmonės dydžio ir įdarbinimo politikos, etapai gali skirtis, tačiau dažniausia juos sudaro:

  • CV rūšiavimas;
  • Pokalbis (pusiau struktūruotas interviu) su kandidatais ir jų kompetencijų vertinimas;
  • Praktinių užduočių skyrimas;
  • Atrankos užbaigimas.
Susisiekime

CV rūšiavimas

CV rūšiavimas yra esminė įdarbinimo proceso dalis, kurios metu yra atrenkami gyvenimo aprašymai, geriausiai atitinkantys Jūsų keliamus darbo vietos reikalavimus. Atsižvelgiame į Kandidatų išsilavinimą, patirtį, įgūdžius ir pasiekimus – pagrindinius rodiklius, kurie gali nusakyti asmens tinkamumą darbo pozicijai. Sudaromas kvalifikuotų Kandidatų sąrašas.

Pokalbis su Kandidatais ir jų vertinimas

Kitas žingsnis – pokalbis su Kandidatais. Jų kompetenciją nustatome pusiau struktūruotu interviu metodu. Atliekame „Unlock“ testą, kuriuo remiantis galima sužinoti darbuotojo asmenybės bruožus, jo tipą, stiprybes ir silpnybes tam tikrose situacijose. Esant poreikiui, taikome ir „Tripod“ psichologinį testą, kuriuo nustatoma Kandidato motyvacija, orientacija į rezultatus, komandinio darbo lygis, atsparumas stresui bei protiniai gebėjimai. Šie testai yra mokslininkų sukurti ir pasaulyje vertinami papildomi įrankiai, kurie leidžia išsiaiškinti, ar Kandidatas tikrai tinkamas darbo vietai.

„Unlock“ asmeninių savybių testavimas yra įtrauktas į atrankos procesą ir Klientas už jį nėra papildomai apmokestinamas. Jeigu Klientui yra reikalingas papildomas vertinimas, pavyzdžiui, protinių gebėjimų pažinimas arba vadovaujančioms pozicijoms skirti vertinimai, pagal poreikį yra siūloma atskira paslauga – „Tripod“ psichologinis testas.

Praktinių užduočių skyrimas

Jei pageidaujate, atrinktiems Kandidatams taip pat galime pateikti individualiai pritaikytas praktines užduotis. Tokiu būdu nesunkiai patikrinsime konkrečius Kandidatų įgūdžius bei darbo pozicijai reikalingas žinias. Atliktas praktines užduotis perduodame Jums, kad galėtumėte jas įvertinti.

Atrankos užbaigimas

Atrankos pabaigoje, esant poreikiui, Klientas konsultuojamas įdarbinimo klausimais, jam padedama suformuoti patrauklų kvietimo prisijungti pasiūlymą bei formalizuojama aktyvių paieškos veiksmų pabaiga.


Dažniausiai užduodami klausimai

Kokios yra veiksmingos strategijos geriausiems specialistams atpažinti?

Mūsų atrankos specialistai taiko „Unlock“ ir „Tripod“ testus. Šiais būdais galima nustatyti Kandidato asmenybės bruožus, jo stiprybes ir silpnybes, gebėjimą dirbti komandoje ar gauti grįžtamąjį ryšį apie žmogų iš jo buvusių vadovų ir kolegų. Testais gauta informacija padidina atrankos ir sprendimo priėmimo tikslumą 10 – 15%.

Kiek laiko užtrunka specialistų atrankos procesas?

Pirmąjį atrinktų specialistų sąrašą vidutiniškai pateikiame per 1–2 atrankos savaites. Aukštos kvalifikacijos specialistų vidutinė paieškos ir atrankos trukmė iki atrinkto kandidato kvietimo prisijungti – 1,5–2 mėn.*, IT srities specialistų – 2–3 mėn.*, įvairių grandžių vadovų – 2 mėn.* (*pateikiami vidurkiai gali skirtis, priklausomai nuo projekto sudėtingumo).

Susisiekime

Atraskite erdvę augti

Prisidedame prie verslų ir žmonių juose augimo

Naujienos ir tinklaraštis

Vasarą nori dirbti ir nepilnamečiai: ką svarbu žinoti jiems ir darbdaviui? 

Emplonet komunikacijos projektų vadovė Adelė Meškinytė…

Kaip vasarą vykdyti personalo atrankas?

Emplonet Verslo atrankų padalinio vadovė Martyna…

Kad atostogos neprivestų prie perdegimo: kaip planuoti laiką iki poilsio?  

Paduoti atostogų prašymą vadovui ir surašyti pavadavimo…